Rodi─Źovsk├ę spolo─Źenstvo pri Z┼á Antona Bernol├íka
info@rsbernolaka.sk

Ples 2014

Ples 2014

Ples 2014

Po vla┼łaj┼íej ├║spe┼íne obnovenej trad├şcii ┼íkolsk├Żch plesov sa Rodi─Źovsk├ę spolo─Źenstvo pri Z┼á s M┼á A.Bernol├íka podujalo zorganizova┼ą 24. janu├íra 2014 znovu plesov├ę stretnutie rodi─Źov, u─Źite─żov, pracovn├şkov ┼íkoly, ich zn├ímych a zn├ímych ich zn├ímych… a to v rovnak├Żch priestoroch ako predo┼íl├Ż rok ÔÇô v jed├ílni Strednej odbornej ┼íkoly slu┼żieb v Jahodn├şkoch (v budove zn├ímej ako b├Żval├ę OSP). Pote┼íila n├ís aj vy┼í┼íia ├║─Źas┼ą oproti minul├ęmu roku ÔÇô dosiahli sme optim├ílny po─Źet stovky plesaj├║cich. Pri vy┼í┼íom po─Źte by sme sa asi na parkete c├ştili ako v ┼ípi─Źke v MHD ­čÖé Na plese sme priv├ştali aj vz├ícnych host├ş ÔÇô p. far├íra dp. Vnuka a p. kapl├ína pd. ─Äuranu zo severskej farnosti, ktor├í m├í na starosti duchovn├║ spr├ívu ┼íkoly a aj ─żudov├║ muziku, ktor├í n├ím do spevu hrala aj minul├Ż rok a ktorej v├Ą─Ź┼íina ─Źlenov merala cestu do Martina a┼ż z cez polovicu Slovenska. Do tanca n├ím hral ako minul├Ż rok DJ p├ín Vr├íb, s ktor├Żm sme aj vlani boli spokojn├ş a ani tento rok n├ís nesklamal.
 
├Üvod plesu netradi─Źne za─Źal zvukmi divok├ęho argent├şnskeho tanga, ktor├║ na keyboardoch zahrali dve ┼żia─Źky na┼íej ┼íkoly. ├Ü─Źastn├şkov plesu priv├ştala hlavn├í organiz├ítorka plesu Lenka Jure─Źekov├í, ktorej patr├ş hlavn├í z├ísluha za ├║spe┼ín├Ż priebeh plesu, ktor├ęho pr├şprave venovala vytrvalo mnoho ─Źasu i ├║s├şlia, za ─Źo jej patr├ş ve─żk├í v─Ćaka. Kr├ítkym pr├şhovorom pozdravil ├║─Źastn├şkov plesu aj p. riatie─ż ┼íkoly J├ín Chabada a o ├║vodn├║ modlitbu sa postaral p. far├ír dp. Vnuk. Hlavn├Żm bodom plesov├ęho programu na ├║vod bola hudobn├í rozpr├ívka na mot├şvy kr├ísneho pr├şbehu Antoine De Saint ÔÇô Exup├ęryho Mal├Ż princ, v podan├ş ┼żiakov hudobn├ęho odboru S├║kromnej umeleckej ┼íkoly v Z├ítur─Ź├ş, z ktor├Żch v├Ą─Ź┼íina s├║ aj ┼żiaci na┼íej ┼íkoly. Po chutnej ve─Źeri sa u┼ż rozbehol v├şr tanca spolo─Źensk├ęho i modern├ęho, ktor├Ż preru┼íila a┼ż uk├í┼żka argent├şnskeho tanga profesion├ílnych tane─Źn├şkov, ktor├ş po skon─Źen├ş pripravili pr├ştomn├Żm aj mal├ę prekvapenie ÔÇô mal├Ż r├Żchlokurz z├íkladn├Żch krokov argent├şnskeho tanga, do ktor├ęho sa zapojilo dos┼ą ve─żk├ę mno┼żstvo dobrovo─żn├şkov. V prest├ívke tane─Źn├Żch k├┤l chodila pomedzi stoly ─żudov├í hudba a hrala a spievala plesaj├║cim priamo ÔÇ×do u┼íkaÔÇť a ka┼żd├Ż si mohol zan├┤ti┼ą s nimi. No a komu sa u┼ż tancava┼ą nechcelo alebo u┼ż nevl├ídal, mohol sa aj po─Źas tane─Źn├Żch k├┤l presun├║┼ą na chodbu, kde ─żudov├í hudba rozp├║tala gejz├şr ─żudov├Żch piesn├ş a spevu.
 
No a pred polnocou si u┼ż v┼íetci netrpezlivo rozkladali svoje tombolov├ę l├şsky, aby zistili, ─Źi bud├║ medzi ┼í┼ąastlivcami, ktor├Ż si domov odnes├║ aspo┼ł jednu z vy┼íe p├Ą┼ądesiatich cien, ─Źo sved─Ź├ş o ve─żkej ┼ítredrosti sponzorov. Z├íujem o tombolu bol ve─żk├Ż, ke─Ć sme prezradili, ┼że cel├Ż jej v├Ż┼ąa┼żok bude pou┼żit├Ż na ├║pravu ┼íkolsk├ęho dvora pre dru┼żin├írov ┼íkoly (lavi─Źky). Na konci tombola bola aj ┼ípeci├ílna – hlavn├í rodinn├í cenu ÔÇô v├şkendov├Ż rodinn├Ż pobyt v Rodinkove pri Belu┼í├ş (na ktor├║ boli aj samostatn├ę tombolov├ę l├şstky len pre z├íujemcov o tento pobyt) ÔÇô na dobitie ÔÇ×rodinn├Żch bateriekÔÇť. Po polnoci sme zase na┼íe ÔÇ×tane─Źn├ę baterkyÔÇť dob├şjali chut├Żm jednom zo ┼ív├ędskych stolov. Dobr├í z├íbava a pohoda sp├┤sobili, ┼że ani p├ír hod├şn po polnoci sa rady plesaj├║cich dramaticky nezmen┼íovali a tak a┼ż vyhl├ísenie posledn├ęho tane─Źn├ęho kola DJ-om okolo ┼ítvrtej r├íno bolo impulzom na zr├Żchlen├ę vypr├ízd┼łovanie tane─Źnej s├íly. D├║fame, ┼że t├íto vytrvalos┼ą plesaj├║cich bola naozaj sp├┤soben├í dobrou pohodou a n├íladou, nielen pokazen├Żmi ─Źi zle nastaven├Żmi hodinkami ­čÖé Preto si mysl├şme, ┼że to slovensk├ę ÔÇ×do tretice v┼íetko dobr├ęÔÇť si budeme m├┤c┼ą o rok poveda┼ą na ─Ćal┼íom ┼íkolskom fa┼íiangovom plese, na ktor├Ż sa mnoh├ş te┼íia u┼ż dnes.
 

FOTOGALÉRIA

Zdie─ża┼ą:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.