Rodi─Źovsk├ę spolo─Źenstvo pri Z┼á Antona Bernol├íka
info@rsbernolaka.sk

Ples 2016

Ples 2016

Ples 2016

Vo fa┼íiangovom ─Źase sa aj tento rok na┼íe rodi─Źovsk├ę spolo─Źenstvo podujalo zorganizova┼ą v piatok 29. janu├íra 2016 od 19:00 ples pre rodi─Źov, u─Źite─żov, priate─żov ┼íkoly a ich priate─żov a … skr├ítka pre v┼íetk├Żch, ktor├ş sa chceli spolu s nami zabavi┼ą v pr├şjemnej spolo─Źnosti a peknom prostred├ş – na na┼íom tradi─Źnom mieste – v jed├ílni Strednej odbornej ┼íkoly obchodu na Jahodn├şkoch. Hoci t├Ż┼żde┼ł pred za─Źiatkom plesu bolo prihl├ísen├Żch iba okolo 50 z├íujemcov a konanie plesu bolo ohrozen├ę, posledn├Ż t├Ż┼żde┼ł sa mnoh├ş „spam├Ątali“ resp. „rozk├Żvali“ a po─Źet sa doplnil na sol├şdnych okolo 90 plesaj├║cich. Ples sa niesol v znamen├ş osl├ív 25. v├Żro─Źia zalo┼żenia ┼íkoly a tak sme ho nazvali ako narodeninov├║ oslavu resp. p├írty. Preto za „osl├ívenca“ na ├║vod vyst├║pil riadite─ż ┼íkoly p. Chabada s kr├ítkym pr├şhovorom na t├ęmu v├Żro─Źia ┼íkoly. No a ak├í by to bola narodeninov├í oslava bez TORTY. O t├║ sa postarala pr├íve jedna ├║─Źastn├ş─Źka plesu – a nebola to torta oby─Źajn├í, ale muffinov├í (tvoren├í z muff├şn), tak┼że sme nemali ┼żiadny probl├ęm s jej kr├íjan├şm.
 
Ke─Ć┼że sme si povedali, ┼że na ┼íkole m├íme ve─ża ┼íikovn├Żch a talentovan├Żch pedag├│gov a ┼żiakov, tak sme o program poprosili pr├íve ich. A veru n├ís nesklamali. U─Źitelia spolu s nieko─żk├Żmio ┼żiakmi najprv predniesli zmes zn├ímych i menej zn├ímych ─żudov├Żch piesn├ş v klasickom i netradi─Źnom viachlasom preveden├ş. Potom cez parket zadul urag├ín deviatakov s choreografiou zn├ímeho „belgi─Ź├íka“ (belgick├ęho tanca – skupina Lais, piese┼ł TSmidje). Dlho n├ís ale nenechali iba sa pohodlne d├şva┼ą a po─Ź├║va┼ą. Po ├║vodnej tane─Źnej uk├í┼żke ka┼żd├Ż deviatak vytiahol od stola niektor├ęho z ├║─Źatn├şkov a u─Źili n├ís t├║to choreografiu. Napriek „miernemu“ chaosu, s├ícaniu sa a aj st├║paniu po top├ínkach si v┼íetci u┼żili kopec z├íbavy. Pre ve─żk├Ż ├║spech si deviatali vybrali aj druh├║ v├írku „spolutane─Źn├şkov“. Po dobrej ve─Źeri n├í┼í „nov├Ż“ mlad├Ż DJ Ivan spustil v├şr tanca – val─Ź├şky, polky, tang├í, ─Źard├í┼íe i modern├ę tance. A veru aj s├ím sa pritom poriadne „vlnil“. Odychov├║ pauzu medzi tancami vyp─║┼łala ─żudov├í hudba ┼ítyroch muzikantov (zn├ímych z na┼íich minul├Żch plesov – jeden z hudobn├şkov je ─Źlenom n├í┼ího rodi─Źovsk├ęho spolo─Źenstva), ktor├ş chodili medzi stolmi a hrali n├ím do spevu a┼ż priamo „do u┼íka“. A ke─Ć┼że sa to mnoh├Żmi m├ílilo, presunuli sa aj na chodbu a tam spustili gejz├şr ─żudov├Żch pesni─Źiek, ku ktor├Żm sa prid├ívala improvizovan├í spev├ícka skupina – najm├Ą chlapov.
 
S bl├ş┼żiacou sa polnocou sa rozp├║tala doslova „bitka“ o tombolov├ę l├şstky – a veru┼że bol o na tak├Ż ve─żk├Ż z├íujem, ┼że sme e┼íte museli nar├Żchlo improvizovane vyrobi┼ą ─Ćal┼íie. Niektor├Żch l├íkala bohat├í ponuka tombolov├Żch cien (bolo ich takmer 50), ale v├Ą─Źina k├║pou ve─żk├ęho mno┼żstva tombolov├Żch l├şstkov chcela hlavne podpori┼ą dobr├║ vec – v├Ż┼ąa┼żok z tomboly, tak ako po minul├ę roky bol ur─Źen├Ż na konkr├ętne projekty vybavenia ┼íkoly resp. ┼íkolsk├ęho are├ílu, kror├ę sa dodato─Źne dohodn├║ so ┼íkolou. Po tombole pokra─Źovala z├íbava a┼ż do neskor├Żch no─Źn├Żch (alebo skor├Żch rann├Żch?) hod├şn. Energiu sme po polnoci dopl┼łovali z bohat├Żch ┼ív├ędskych stolov. Posledn├Ż plesaj├║ci sa rozch├ídzali a┼ż okolo ┼ítvrtej rannej hodine s ubolen├Żmi nohami, ale v dobrej n├ílade. D├║fame, ┼że ples sa v┼íetk├Żm p├í─Źil, aj v─Ćaka ne├║navnej a obetavej organiz├ítorskej pr├íce (po─Źas nieko─żk├Żch mesiacoch pred plesom) na┼íej predsedn├ş─Źky rodi─Źovsk├ęho spolo─Źenstva p. Jure─Źekovej, ktor├Ż cel├Ż ples aj moderovala.
 

FOTOGALÉRIA

Zdie─ża┼ą:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.