Rodičovské spoločenstvo pri ZŠ Antona Bernoláka
info@rsbernolaka.sk

Maľovanie plota 2016

Maľovanie plota 2016

Maľovanie plota 2016

Pri príležitosti 25. výročia školy sa naše Rodičovské spoločenstvo rozhdlo prispieť k skrášleniu areálu školy svojpomocným natretím plota, tak že plot sa rozdelil rovnomerne na toľko úsekov, koľko je v škole tried, a rodičia príslušnej triedy budú zodpovedať za natrenie svojho úseku plota. Každý deň poobedea dve soboty (pokiaľ prialo počasie) bolo vidieť pri plote ochotných rodičov, žiakov i učiteľov pri čistení plota a natieraní základnou sivou alebo červenou farbou a potom pri natieraní vrchným náterom. Približne dvojtýždňové každoddené úsilie vyústilo v sobotu 30. apríla do domaľovanie celého plota, brán a bráničiek pri spoločnej brigáde. A ako bonus sa omaľovali aj nosné stĺpy pri telocvični a oplotenie bicyklovej klietky. Na čelnej a zadnej strane oplotenia sa striedajú bledozelené, žlté a oranžové úseky (pričom žltou a oranžovou sa natierali iba vnútorné tyčky v úsekoch) a bočné strany sú čisto tmavozelené. Stĺpiky brán sa natreli žiarivou žltou. No a nosné stĺpy striešky pri telocvični sú žlté, oranžové a červené. Spoločná brigády sa zakončila spoločným guľášom. Tak dúfajme, že takýto krásny plot dlho vydrží.
 
STREDA 13. apríla 2016
Už na druhý deň po „odštartovaní“ akcie (rozposlaním lístkov rodičom) v stredu 13. apríla poobede som prechádzal okolo školy a pri hlavnej bráne už boli natreté prvé tri úseky plota triedy 4. A a kúsok ďalej mala 4. B namaľovaný úvodný diel plota. Pri zadnej strane už bola živá pracovná atmosféra, desiati rodičia a žiaci 3. A triedy práve natierali základnou farbou niekoľko dielov plota naraz (predsedníčka RS išla príkladom a maľovala tiež) a kúsok ďalej 3. B už mala naretých asi 8 dielov plota. Do akcie sa zapájú aj žiaci počas vyučovania (čistením plota), aby sa stiholo dokončiť natierania celého plotu do termínu, ktorý sme si stanovisli – koniec apríla.
 
SOBOTA 16. apríla 2016
Aj v sobotu sa v školskom areále stretlo niekoľko skupín rodičov z viacerých tried a využili pekné počasie na čistenie aj maľovanie – najmä základnou farbou. Hoci z každej triedy prišlo iba pár rodičov, práce pekne pokročili, a poobede bolo natretých asi 36% úsekov plota základnou farbou a zopár úsekou aj vrchnou.
 
ŠTVRTOK 22. apríla 2016
Vo štvrtok takmer všetky triedy už mali základnou farbou natrený celý, skoro celý alebo väčšinu plota. Mnohé triedy už začali aj vrchný náter a niektoré ho už majú aj hotový alebo skoro hotový. Iba asi dve triedy ešte nemajú ani žiadny základný náter. Dúfajme, že sa spamätajú a budú mať dobrý „finiš“. Vo štvrtok sa natieralo až do šera.
 
PONDELOK 26. apríla 2016
Síce typické aprílové počasie spôsobilo, že práve nikto nenatieral, ale v piatok aj sobotu (hoci poobede už pršalo) sa určite interzívne maľovalo, keďže pondelok poobede je už plot takmer celý natretý. Na žiadnom úseku už nechýba základný náter a aspoň jeden vrchný náter sa už nachádza asi na 90% plota. Nuž, farby na niektorých úsekoch nie sú také, aké mali asi byť podľa rozvrhnutia farieb (čo na niektorých miestach pôsobí dosť divne), takže sa bude zrejme aj premaľovávať alebo sa niekde urobí „operatívna zmena“.
 

FOTOGALÉRIA

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *