Rodičovské spoločenstvo pri ZŠ Antona Bernoláka
info@rsbernolaka.sk

2. ročník – 2010

2. ročník – 2010

2. ročník - 2010

Po mnohých daždivých dňoch sa prišlo aj slnko pozrieť na Bernolácku olympiádu 2010 a hoci sme mali pripravený aj mokrý variant olympiády, bez váhania sme mohli zvoliť ten suchý. Ráno po 9. hodine sa všetky triedne družstvá zhromaždili na trávniku za JM centrom – aj so svojimi kapitánmi, vlajkami a tabuľami. Najprv všetci spoločne zložili olympijský sľub, v ktorom sa zaviazali na čestné a poctivé súťaženie, potom sme zapálili olympijský a zaznela olympijská hymna. Na úvod „otváracieho ceremoniálu“ sa ešte vybralo meno pre nového maskota olympiády. Z mnohých návrhov, ktoré mladší žiaci celý týždeň písali, rodičia zopár z nich vybrali a žiaci si jednoznačne vybrali meno Bernoláčik. Potom sa už rozdelili mladší a starší žiaci na dve časti a mohli s chuťou pustiť do športovo-súťažného zápolenia.
 
Prvého ročníka Bernoláckej olympiády sa zúčastnilo 228 žiakov školy, z toho sa do súťaži „Trojboja“ zapojilo 131 žiakov 2.stupňa a stanovištia a absolvovalo 97 žiakov 1.stupňa. Do súťaží sa zapojilo aj okolo 33 menších detí – súrodencov našich žiakov. Celkove aj s rodičmi, učiteľmi, príbuznými a priaznivcami sa zúčastnilo olympiády takmer 300 ľudí.
 

SÚŤAŽE ŽIAKOV PRVÉHO STUPŇA.

Mladší žiaci 1.stupňa sa na olympiádu pripravovali celý týždeň – maľovali zástavy a tabule, zvolili si farbu a kapitána, a takisto si vymysleli bojový pokrik. To ale nebolo všetko. Každý deň v týždni pred olympiádou začali zbierať niečo, čo sa využilo na olympiáde pri bonusových úlohách – z nazbieraných kotúčikov od toaletného papiera lepili dlhých hadov, z vrchnáčikov od PET fliaš skladali farebný obrázok, z jogurtových téglikov stavali pyramídy, v čiarových kódoch hľadali 3 rovnaké čísla za sebou a z vystrihovaných písmeniek skladali a lepili slová BERNOLÁCKA OLYMPIÁDA. Okrem toho ich ale čakalo od desiatej do dvanástej hodiny aj osem úloh na stanovištiach – pomáhanie Popoluške v obliekaní a triedení fazuliek, hádanie predmetov v čiernom vreci, naprávanie následkov víchrice (roztriedenie predmetov do správnych krabíc), hádzanie papierovými lietadielkami na presnosť, triafanie kuželiek, hádzanie obručami na tyčky v ufoparku, chytanie bláznivých balónikov a hádanie maľovanej hádanky. Za splnenie úlohy družstvo dostalo jedno písmeno, z ktorého bolo treba zložiť slovo. Keď sa im to podarilo, čakal ich rébus, ktorého vylúštenie ich zaviedlo na miesto uloženia pokladu (chutnej čokoládovej pochúťky) – do JM centra. Okrem toho sa úlohy aj bodovali a päť najlepších družstiev v bodovaní (body sa priemerovali podľa počtu účastníkov) získalo pekné ceny, navyše prvé tri aj zlaté, strieborné a bronzové medaily, ktoré im odovzdal p. riaditeľ školy. A hlavnou cenou pre víťazné družstvo Gumkáčov (1.B) bol poukaz na návštevu lanového centra v Turčianskych Tepliciach. Ani všetci ostatní nevyšli naprázdno – za bojovnosť a húževnatosť ich čakala cena útechy – doboška. V družstvách panovala zväčša dobrá nálada a zdravý športovo-bojovný duch, k čomu prispievali aj kapitáni družstiev, ktorými boli takmer výlučne ich pani učiteľky.
 

ŠPORTOVÉ DISCIPLÍNY ŽIAKOV DRUHÉHO STUPŇA.

Na starších žiakov z druhého stupňa čakali tri hlavné športy – futbal, prehadzovaná, stolný tenis a doplnkové disciplíny – hod šípkami, hod basketbalkou do koša, kop na bránu a hokejové nájazdy. Kvôli časovým možnostiam družstvá nesúťažili systémom každý s každým, ale boli nasadzované do „pavúka“ buď podľa dosiahnutých výsledkov v tomto školskom roku alebo na minulom ročníku Bernoláckej olympiády. V každej disciplíne bol stanovený maximálny počet žiakov.
 
Pohár Bernoláckej olympiády vyhrala trieda 9.A, na druhom mieste sa umiestnila 9.B a na treťom mieste 7.B trieda.
 

ZÁVER.

Popoludní mohli vynaloženú energiu mladí súťažiaci, starší športovci ale aj ich rodičia doplniť v školskej jedálni chutným guľášom. Všetci sme zažili slnečný, teplý a zážitkami a radosťou naplnený deň. Srdečne sa chceme poďakovať spoluorganizátorom podujatia, teda zamestnancom školy, ako aj rodičom, ktorí sa zapájali do rozhodovania na jednotlivých športových stanoviskách, ako vedúci družstiev (tried), ako technická podpora, príprava športovísk, zabezpečenie občerstvenia a gulášu a iné…
 

FOTOGALÉRIA

Zdieľať:

6362 Comments

 1. [url=https://metformindi.com/]metformin 500 mg price south africa[/url]

 2. [url=http://vatrex.online/]how much is valtrex canada[/url]

 3. [url=http://lisinoprilgp.online/]lisinopril 3972[/url]

 4. [url=http://tadalafilu.online/]cheap tadalafil 60 mg[/url]

 5. buy rybelsus píše:

  [url=https://semaglutidewegovy.com/]wegovy online uk[/url]

 6. wegovy pills píše:

  [url=http://semaglutide.trade/]buy rybelsus online from india[/url]

 7. [url=https://ozempic.best/]rybelsus buy uk[/url]

 8. order rybelsus píše:

  [url=https://semaglutidewegovy.com/]rybelsus from canada[/url]

 9. [url=https://semaglutide.us.com/]rybelsus where to buy[/url]

 10. [url=https://rybelsus.party/]wegovy diabetes medication[/url]

 11. wegovy price píše:

  [url=http://semaglutide.monster/]semaglutide tablet[/url]

 12. [url=https://wegovy.guru/]semaglutide pill form[/url]

 13. IvyNax píše:

  [url=https://retina.directory/]retin a 04[/url]

 14. ElwoodMip píše:

  [url=https://augmentin.guru/]buy amoxil no prescription[/url]

 15. Williamphife píše:

  [url=http://diflucan.cyou/]diflucan 100 mg price[/url]

 16. MaryNax píše:

  [url=http://allopurinol.cfd/]allopurinol brand name in canada[/url]

 17. SueNax píše:

  [url=https://colchicine.cyou/]cheapest colchicine generic no prescription[/url]

 18. ZakNax píše:

  [url=http://prednisone.cyou/]prednisone online[/url]

 19. IvyNax píše:

  [url=http://bactrim.cyou/]how much is bactrim[/url]

 20. Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding anything totally, however this
  article gives fastidious understanding even.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *