Rodičovské spoločenstvo pri ZŠ Antona Bernoláka
info@rsbernolaka.sk

3. ročník – 2011

3. ročník – 2011

V minulom školskom roku sa konal prvý ročník BO, ktorý vďaka vašej účasti dopadol opäť výborne. V tomto roku nadväzujeme na prvý ročník a prinášame aj niektoré novinky. Nebudeme všetko prezrádzať. Dôležité informácie sa včas dozviete. Odporúčame najmä žiakom sledovať dianie na škole týždeň pred vypuknutím olympiády. Tak ako v prvom ročníku, tak aj tento rok, bude mať I. a II. stupeň oddelené súťaže. Novinkou tohto ročníka sú nové súťažné hry ako aj zaujímavé ceny pre víťazov obidvoch stupňov. Nechajte sa prekvapiť. Vyzývame všetkých žiakov (nielen I. stupňa), aby nezabudli zobrať so sebou na olympiádu aj svojich rodičov, prípadne starých rodičov či starších súrodencov. Prezradíme, že sa vám zídu. Občerstvenie bude zabezpečené.
 

VÝZVA:

Vyburcujte svoje triedne tímy k účasti na BO, nalaďte sa súťažne ale nezabúdajte pri tom na fair play a príďte všetci prežiť zábavné športové dopoludnie. Ďalšie informácie budú postupne zverejňované na plagátoch a nástenkách, prípadne ich nájdete na webovej stránke Rodičovského spoločenstva.
 

SÚŤAŽE ŽIAKOV PRVÉHO STUPŇA

Všetky súťažné triedne družstvá bojovali statočne a podarilo sa im rozlúštiť podľa indícií – slov hádanku – citát zo svätého písma a na základe toho dostali ďalšiu hádanku – rébus, ktorá im mala napovedať, kde sa nachádza poklad. Ani toto pre šikovné hlavičky nebol problém a békajúce ovečky ich správne priviedli do 4.B triedy, kde im strážca pokladu po dôkladnom preskúmaní splnenia všetkých podmienok odovzdal poklad – ako už tradične chutnú „marlenku“. Okrem toho všetky družstvá získavali body v predolympijských súťažiach – lúštení osem-smerovky, zbieraní rôznych obrázkov a predmetov, v olympijských súťažiach na stanovištiach a takisto body na účasť.
Gratulujeme víťaznej triede Dinov z 2.B triedy k zisku zlatých medailí a hlavnej ceny – voľným lístkom do lanového centra v Turčianskych Tepliciach. Stieborné madaily si vybojovali Modrí žraloci z 3.A a bronzové Super béčka z 1.B triedy.
 
Pohár Bernoláckej olympiády vyhrala trieda 8.B, na druhom mieste sa umiestnila 6.B a na treťom mieste 8.A.
 
Výbor Rodičovského spoločenstva ĎAKUJE vedeniu školy, JM Centru, Školskej jedálni, sponzorom a všetkým dobrovoľníkom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú pri organizácii a technickom zabezpečení týchto podujatí. (Ak sa chcete pridať k realizačnému tímu alebo sponzorsky podporiť tieto akcie, napíšte nám na našu e-mailovú adresu alebo kontaktujte vášho triedneho dôverníka, prípadne nechajte kontakt na vás u pani tajomníčky Evky Gajňákovej. Ďakujeme!). Naše ĎAKUJEM patrí každému, kto prijme pozvanie a svojou účasťou odmení obetavú prácu organizátorov a účinkujúcich. TEŠÍME SA NA VÁS!
Zdieľať:

Jeden komentár

  1. Lindat píše:

    Great job on this article! It was insightful and engaging, making complex topics accessible. I’m curious to know how others feel about it. Feel free to visit my profile for more thought-provoking content.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *